AKCE ZAHRADA MORAVY 2014   

 

V sobotu 21. 6. 2014 se naše ZO účastnila velké staroměstské akce Zahrada Moravy. Naši chovatelé vytvořili ukázkovou přehlídku králíků a holubů. Mohli jsme shlédnout tato zvířata:

  • KRÁLÍCI - vídeňský bílý (J. BÁRTÍK, Hulín), vídeňský šedý (Ing. J. JANOVAČ, Salaš), moravský modrý (B. SEHNAL, Traplice)
  • HOLUBI - německá modenka černá a německý výstavní holub (K. ŽÁK, UH - Mařatice), moravský pštros (J. MALINA, UH . Jarošov), gigant homér (L. MIKULA Tupesy), česká čejka (B. SEHNAL, Traplice)
  • DRŮBEŽ - zdrobnělá vyandotka - více barev (J. HAŠA, Babice)

Pod plemeny zvířat byly umístěné popisky s charakteristikami.

 

Děkujeme členům za účast a SZeŠ + Gymnáziu ve St. Městě za vynikající spolupráci, které si velmi vážíme.

 

Fotografie z této akce jsou zveřejněny dole v příloze.

Fotogalerie: AKCE ZAHRADA MORAVY 2014

<< 1 | 2

AKCE ZAHRADA MORAVY 2013   

 

V sobotu 22. 6. 2013 se naše ZO účastnila velké staroměstské akce Zahrada Moravy. Naši chovatelé vytvořili ukázkovou přehlídku králíků, holubů a drůbeže. Mohli jsme shlédnout tato zvířata:

  • KRÁLÍCI - vídeňský modrý (mladý chovatel J. Dostál), vídeňský šedý (Ing. D. Hasmanda), zaječí divoce zbarvený ohnivý (Z. Dostál), zakrslý černý (M. Šimková)
  • HOLUBI - německá modenka černá (K. Žák), moravský pštros (J. Malina), king (J. Černobila), gigant homér (L. Mikula), německý výstavní holub (K. Žák)
  • DRŮBEŽ - 1,2 šumavanka, 1,1 kachna pižmová (obojí Z. Dostál)

Pod plemeny zvířat byly umístěné popisky s charakteristikami.

 

Děkujeme členům za účast a SZeŠ + Gymnáziu ve St. Městě za vynikající spolupráci, které si velmi vážíme.

 

Fotografie z této akce jsou zveřejněny dole v příloze.

Fotogalerie: AKCE ZAHRADA MORAVY 2013

AKCE ZAHRADA MORAVY 2012

 

Ve dnech 16. - 17. června 2012 pořádala Střední zemědělská škola a Gymnázium ve Starém Městě u Uherského Hradiště tradiční zemědělskou výstavu "Zahrada Moravy". Pro tříleté pauze to byl další ročník této výstavy, na které se nabízely zemědělské produkty, biopotraviny, tradiční řemesla a také např. jezdecké anebo folklorní akce. Pro místní hobby spolky to byla velmi dobrá příležitost k propagaci svých činností. ZO ČSCH Uherské Hradiště 1 spolupracuje se SZeŠ a G v rámci trdiční říjnové výstavy drobného zvířectva, kde studenti chodí v pátek pomáhat pro hodnocení zvířat. Zároveň se dozvědí zákldní informace z tématiky drobnochovatekství, a tak si této symbiotické spolupráce velmi vážíme. ZO byla požádána o ukázkovou expozici drobných zvířat při výstavě "Zahrada Moravy" a rámci jsme tuto nabídku přijali, protože zemědělskou výstavu navštěvují pravidelně mnoho přírodně orientovaných příznivců, a také děti a mládež. Proto členové ZO dovezli na do prostředí parku školy několik klecí a voliér. Prezentovali jsme králíky (5 plemen), holuby (4 plemena) a drůbež (vodní i hrabavou). Ke každému plemeni byl vytvořen pěkný informační popisek, aby si návštěvníci mohli dozvědět více o exteriéru či užitkovosti plemen. Také byl vytvořen propagační plakátek o činnosti naší ZO. Věříme, že podobné prezentace naší ZO na obdobných akcích mají svůj nezastupitelný význam při aktivním vyhledávání potencionálních nových členů a hodláme v tom pokračovat.

Fotogalerie: AKCE ZAHRADA MORAVY 2012